fbpx

FAQ

Co je to Kafánek?

Jedná se o směs espressa a třtinového cukru. Nápad vzešel z italského ristretta, do kterého se správně přidává lžička třtinového cukru.

Kdo může Kafánka?

Kafánek je tu nejen pro milovníky kávy, nových věcí nebo třeba zdravého životní stylu, ale i pro vegany nebo nepřátele lepku.

Proč název Kafánek?

Název Kafánek vznikl spojením slov Kafe+vánek 🙂

Je Kafánek vhodný pro kojící ženy nebo děti?

V každém Kafánku je cca 6 espress, čili v opravdu malém množství, třeba jako topping na zmrzlinu, nebo do studeného mléka pro vytvoření skvělé ledové kávy, v malém množství ani pro kojící ženy nebo děti není závadný.

Kolik kofeinu Kafánek obsahuje?

Kafánek obsahuje 95,5mg kofeinu na 100g.

Jak chutná Kafánek? 

Kafánek by se dal přirovnat k medu s kávovou chutí.

Dělá se z Kafánka kafe?

Kafánek již “kafe” je, jelikož pozůstává z espressa a třtinového cukru.  Není to typ instantní kávy, Kafánek je spíš kávové sladidlo – kávový cukr v tekuté podobě 🙂

Takže je to Kávový sirup? 

Dá se to přirovnat k sirupu, ale sirup to není 🙂 Kafánek je nově registrovanou potravinou – Kávový cukr, který má jiný technologický postup přípravy než sirupy.

Na co všechno se dá Kafánek použít? 

Kafánek je ideální díky své energii na snídaně, výborně se pojí s mléčnými výrobky, jogurtem, tvarohem, kefírem, ale taktéž je vynikající jako topping na palačinky, vafle, lívanečky nebo zmrzliny. Ledovou kávu připravíte během vteřiny, stačí zalít studeným mlékem 🙂 

Může se využít k přípravě nápojů a koktejlů. Třeba zalít tonikem nebo sodovkou. Je vhodný do salátových dresinků a taky do BBQ omáček na grilování. Ideální na pečení a přípravě různých dezertů. Co takhle vyzkoušet Kafánka k přípravě Vašeho domácího vaječného likéru? Dejte nám vědět zpětnou vazbu 🙂

Máte víc druhů Kafánka? 

Ano, prozatím máme verzi Kafánek Natural, Kafánek Wild Orange, Kafánek Chilli, Kafánek Máta a Kafánek Skořice.

Kde všude se dá Kafánek koupit? 

Kafánka můžete koupit samozřejmě na našem eshopu + na našich webových stránkách můžete najít mapu s prodejnami, kde se dá Kafánek koupit. 

Existuje i nesladká verze? 

Jak samotný název, Kávový cukr, napovídá, nesladká verze není 🙂 nicméně, máme v hledáčku vyrobit verzi Kafánka s jiné suroviny než třtinový cukr.

Proč je v logu kolibřík?

Kolibřík je spjatý s naší firemní kulturou, jak Kafánkem, tak Kavárnou Kolibri, protože kolibříci opylovávají květy kávovníků. Jsou symbolem svobody a radosti. Když kolibříka zavřete do klece, tak do tří minut umírá, protože jejich srdíčka bijí 1260x za minutu a musí tak být neustále v pohybu.

Jejich křídla opisují ležatou osmičku a dokáží jimi mávnout, až 90x za vteřinu. Existují určité druhy květin, které by bez kolibříků vůbec nebyly, protože jsou jediným opylovatelem a nejmenší kolibřík váží pouhé dva gramy. 

Moc Vám děkuji za vyplnění mého dotazníku.

Jako poděkování Vám na mail posílám
20% slevový kód na nákup v našem e-shopu:

kafankuju20

Pro jistotu se podívej i do spamu